Podle mého názoru by každý člověk měl pečovat o své zdraví. A to nejenom o své zdraví, ale celkově o svou rodinu, protože pokud rodina žije v jednom domě, tak je přece naprosto logické, že bude jíst také stejné nebo podobné jídlo. A tohle mě vždycky říkala moje máma. Že když žijeme pod jednou střechou, tak se budeme tolerovat a budeme si všichni rádi a také budeme jíst společné obědy a večeře. Tohle bylo máminy jediné pravidlo, že by si moc přála, že budeme jíst společné obědy a večeře. Jenomže ono to bohužel nešlo. Protože když potom si otec našel práci, kam chodí na směny a moje máma také, takže to logicky nešlo, abychom všichni společně jedli.

Důležitý je pitný režim.

A přece nebudu čekat nějakých dvanáct hodin, kdy otec přijde z práce, abychom se společně všichni naobědvali anebo navečeřeli. A také mě velmi potěšilo, že moje máma začala vařit zdravá jídla. Řeknu vám, že když jíte opravdu zdravě, tak vaše tělo vám poděkuje. Ale moc mě to nikdy nezasytilo.  Jím ale moc ráda zdravá jídla. A jsem ráda, že moje maminka také vaří zdravě, aby naše celá rodina byla zdravá, ale musím zase uznat, že moje maminka neodhadla to, že když vaří tak moc zdravě, že to jedno nemá žádné kalorie a mě například vůbec nezasytí.

Zdraví začíná v kuchyni.

Kvůli tomuhle se moje máma také hodně hádá s mým otcem, protože otec pracuje velice těžce a manuálně, takže prý potřebuje nějaké výživné jídlo, což samozřejmě dobře chápu a rozumím tomu. Jenomže moje máma stále nechce vařit nějaká tučná jídla. Zatímco otec by si také třeba dal svíčkovou a deset knedlíků k tomu. A tak moje máma raději udělá kuře a kopec zeleniny, než aby dělala něco tučného a těžkého. Sice chápu, že zelenina je zdravá a že zdraví si máme chránit, ale podle mého názoru, když se člověk přehání, tak je to také veliká škoda. Někdy je vážně potřeba si zhřešit něčím sladkým nebo tučným. 

Podobné příspěvky