Rozhodli jste se letos cestovat k moři? Víte co vás čeká a do čeho jdete? Nebo jste se svěřili cestovní kanceláři? Co je potřeba si vzít sebou a no co být připraveni. V prví řadě si sjednejte kvalitní cestovní pojištění. Ať už letíte letadlem a nebo cestujete na vlastní pěst autem. Cestovní pojištění je důležité pro všechny případy i když ho nevyužijete. Pokud jedete autem tak na co si máte dát pozor? Určitě se podívejte na pravidla provozu v dané destinaci. Rozumíme tím, tže pravidla můžou být úplně jiná než jsou tady. Dále si zjistěte jaké jsou dálniční poplatky a ceny pohonných hmot. Taky ne všude je možné odstavit auto a přespat na místě. 

dovolená

S leteckou dopravou je to snad o něco jednodušší.  Musíte si udělat dostatečnou, časovou rezervu. A co všechno jsi můžete vzít na palubu letadla? Respektive v příručním zavazadle? Počítejte že každá společnost má tohle jiné parametry. Takže to co nabízí první, nemusí nabízet druhá. Je dobré se před cestou informovat. A co tedy příruční zavazadlo nemůže obsahovat? Tak určitě na to všichni přijdeme. V ručním zavazadle nesmíte mít vůbec nic co by vás a vaše spolucestující mohlo ohrozit. Jsou to tedy chemické a jedovaté látky a nebo hořlavé výbušniny. Dále si na palubu letadla nesmíte vzít žádné ostré předměty, což jsou nůžky, žiletky,deštníky,a dokonce ani jehlice na pletení. 

dovolená

A jak je to s tekutinami? Všechny veškeré tekutiny musí být v průhledném, uzavíratelném obalu a jeho objem může být maximálně 1l. Dokonce do kategorie tekutin patří spreje, kosmetika. Takovou elektroniku si do letadla sebou vzít můžete. I když i přesto musí projít kontrolou. Takže pokud si chcete vzít notebook, tablet, powerbanky a samozřejmě telefon, tak tyhle všechny přístroje jsou povoleny. A bez obav si je můžete vzít na palubu letadla. Váš let proběhne bez problémů a vy se tak můžete konečně těšit na odpočinek. 

Podobné příspěvky