Technika je opravdu něco, co by lidé měli užívat opravdu každý den. Vy si možná říkáte, proč by lidé vlastně měli techniku užívat každý den. Já si myslím, že to je taková doba, kdy technika jde opravdu dost dopředu a je vlastně celosvětová. Když to tak vezmu, tak vlastně vy kolem sebe máte opravdu tolik techniky, aniž si to třeba uvědomujete. Víte například to, že existují také Amišové? A víte, kdo to Amišové jsou? Jsou to takové lidi, respektive skupinka lidí, taková komunita, kde vůbec nemají rádi techniku dvacátého a dvacátého prvního století. Já si myslím, že takové Amišové žijí stále v devatenáctém století.

Miluji techniku.

To znamená, že nevyužívají vůbec žádnou techniku, ale využívají takové stroje a věci, které byly pouze v devatenáctém století anebo i dříve. Takže například místo techniky anebo automobilu využívají stále koňský povoz. Mně to přijde opravdu skvěle a líbí se mi to. Ovšem má to také své stinné stránky. Oni se vůbec nespoléhají na náš stát. Takže absolutně nechápu, jak to třeba dělají, když se jim narodí děti, tak oni vůbec nechodí k lékaři a také nemají všechna povinná očkování. Tohle se mi nelíbí a myslím si, že trochu techniky a novodobých časů by si i Amišové měli pustit k sobě a k tělu. Také tam vůbec nemají elektřinu a plyn, protože všechno si dělají tak, jak to bylo v devatenáctém století.

Pznáváte to?

A jiném století samozřejmě vůbec nebyla technika a elektřina, takže lidé si museli opravdu poradit sami. Rozdělávají si oheň sami, pěstují si ovoce a zeleninu a chovají si také slepice a další dobytek, aby vždycky přežili. Podle mého názoru je tohle škoda a možná je to také bláznovství. Jenomže prý také je, že každý člověk, když už dospívá, tak se může jen jedinkrát podívat do světa, kde je právě plno techniky a také plno bláznivých lidí. Blázniví lidi říkají, že to jsou lidé, kteří jsou závislí na technice, a to hlavně na mobilních telefonech. Podle mého názoru nejsme blázniví lidé, když využíváme moderní techniku a další technologie. Podle mého názoru je opravdu skvělé, když si lidé také oblíbí různou techniku, protože nám lidem usnadňuje život. Co třeba dýchací nástroje v nemocnicích? Vidíte, kdyby tyto dýchací nástroje nebyly, tak mnoho lidí zemře.