Když se začnou blížit letní měsíce všichni dostávají takzvanou letní horečku. Přemýšlíme nad místy, kde bychom chtěli trávit dovolenou. A často se zasníme v práci a přemýšlíme co všechno si s sebou zabalit. Ale s prvními letními měsíci přichází taky velká dávka slunečního svitu. A tak je nutné se před Sluncem dostatečně chránit. A to buď v podobě krému nebo pěn na opalování. Anebo alespoň bepanthen, který by uklidnil vaši podrážděnou pokožku. Ale i v tom případě, že bude vaše pokožka před sluncem chráněna dejte si pozor. A to hlavně na vaše oči. Protože je velice nepříjemné se dívat přímo do slunečních paprsků, určitě to znáte.

pánské sluneční brýle

A to nejen když jdete pěšky. Ale hlavně při jízdě autem. Ale jaké by měly mít brýle vlastnosti? Tak záleží, co od pánských slunečních brýlí polarizačních očekáváte. A pokud vám záleží na ochraně vašich očí, určitě bych doporučila brýle polarizační. A také volte takové brýle, které mají velmi vysoký UV filtr. Většinou čím jsou brýle tmavší, tím mají vyšší UV filtr. Pokud zvolíte brýle polarizační, mějte na paměti, že pohlcuje světlo horizontální a propouští jen to vertikální. A také vám zajistí notnou dávku odpočinku pro vaše unavené oči. Nebudete oslnění při jízdě autem ani při jiné činnosti.

sluneční brýle

Budete lépe vidět kontrasty a jasné barvy i při velice jasném dnu. Polarizační brýle se také mohou lišit podle toho, jaké aktivity budete dělat především. Například polarizační panské brýle pro rybáře. Takový model jsou například brýle Delphin SG Black. A zase pro řidiče jsou lepší Polaroid PLD 6012/N. Takže na trhu je opravdu nepřeberné množství polarizačních slunečních brýlí. A liší se buď tvarem anebo silou UV filtru. Úplně nejlepší se pohybují okolo dvou tisíc korun. Ale můžete sehnat i též kvalitní i za menší peníze. Často mají pogumované nožičky a lehký hliníkový rám.