Bydlet někde musí všichni, a část lidí touží o vlastním rodinném domě. Někomu vyhovuje bydlení v bytě, protože údržba bytu je snazší a levnější. V bytě si udržujete jen interiér a případně si vyměníte okna, ale fasáda a střecha už jsou věcí společnou. U rodinného domu jste zodpovědní za celou stavu i její okolí, a pokud se něco rozbije, je potřeba to spravit na vlastní náklady od A do Z. I přesto je bydlení v rodinném domě splněným snem mnoha a mnoha lidí.

stavba domu

Starší dům nebo novostavba?
Při volbě bydlení si ti, kteří si zvolili rodinný dům, vybírají mezi starším domem a novostavbou. Záleží na tom, kolik peněz a času máte. Oprava staršího domu většinou trvá déle než výstavba domu nového. Je to proto, že často narazíte na problém, o kterém jste kdysi při koupi neměli nejmenší tušení. Musíte nejprve vyřešit nově vzniklý problém a až teprve potom můžete pokračovat dál. Vše bude pochopitelně i dražší, a tak většina lidí zvolí dům nový. Je o mnoho jednodušší začínat se stavbou na zelené louce, jak se říká.

Co se týče typu domu, poslední roky je velmi populární bungalov. Je to přízemní rodinný dům, který se dá postavit jako bungalov na klíč enerdomy.cz i jako dům svépomocí. Jak dům postavit a proč si vybrat zrovna tuto variantu?

nový bungalov

Svépomoc
U svépomoci je potřeba počítat s časovou náročností stavby. Pokud nemáte dostatek zkušeností ani rodinu či přátele, kteří vám s výstavbou pomohou, bude to trvat déle. Každou volnou chvíli budete muset trávit na stavbě, abyste s ní nějak pohnuli. Část párů stavbu svépomocí nezvládne, a proto dochází k rozchodům kvůli zanedbávání partnerského života.

Dům na klíč
U domu na klíč je stěžejní si vybrat dobrou stavební firmu. Na trhu je jich hodně, a proto je potřeba vybírat opravdu pečlivě. Nejde totiž o věc za pár korun ale za koupi věci za miliony. Na internetu najdete recenze, které vám hodně napoví.

Podobné příspěvky