Sprchování teplou vodou vyhřátou od slunce není jen sen, v dnešní době je to celkem reálná skutečnost, kterou si může dopřát takřka každý. Někdy k tomu stačí ponechat na zahradě stočenou tmavou hadici a za několik hodin je uvnitř hadice voda tak horká, že se s ní můžete i opařit. Toto řešení samozřejmě postrádá jistý komfort, podobně jako různé technické kutilské vychytávky, co předváděl pan Smoljak ve filmu „Kulový blesk“, a tak chcete-li sprchování dovést k dokonalosti a využít směsnou baterii nebo dokonce ventil pro oplachování chodidel, využijte solární sprchy s vlastním zásobníkem.

ptáček pod sprchou

Výhodou některých těchto výrobků je možnost přenášení z místa na místo, zpravidla mívají kuželový zásobník, sloužící zároveň jako podstavec, takže lze sprchu položit na trávník, na beton, na kamennou dlažbu na terasu nebo na chodník, na antuku tenisového kurtu, na hřiště s venkovní posilovnou nebo k zahradnímu bazénu či vířivce. A kde si sprchy užijete nejvíc?

východ Slunce

Tam, kde jsou děti – kde jsou děti, neměly by venkovní sprcha a bazén chybět. Budou součástí jejich prázdninového dovádění, a kde jinde se vyřádit, než doma nebo na chatě na vlastní zatravněné a prosluněné zahradě. Děti si ke hře jistě přizvou kamarády a toto je rozhodně mnohem lepší zábava, než je podporovat nakupováním drahých mobilních telefonů a sledováním, jak do nich celý den civí, a namísto hraní sledují, co se odehrává v komunitách na sociálních sítích někde na druhém konci světa.

Kde máte psa -někteří psi doslova milují vodu a můžete je venku osprchovat, pokud se vám zdá, že to potřebuje jejich srst. S ekologickým šamponem to tu půjde snadno, mnohem lépe, než v bytě ve sprchovém koutu, kde se psi oklepávají a voda je pak všude kolem vás.

Na zahradních oslavách – oslava narozenin nebo i svatební oslava může probíhat i venku na zahradě a za teplého letního počasí je tu sprcha ideálním společníkem. A oslava v plavkách či v lehkém oblečení postrádá společenský bonton, lidé se tu více otevírají a pak tu vládne i více zábavy. Nenechte se zbytečně sevřít nesmyslnými společenskými pravidly a uvědomte si, že jsme všichni „ze stejného těsta“.