Londýn by měl jednou za život navštívit sám každý. Střed Anglie nabízí pro turisty spoustu zajímavých míst, ať už historických, přírodních nebo kulturních, které rozhodně stojí za to navštívit. Do Londýna se jde navíc dostat poměrně snadno, seženete levné letenky, nebo pokud nejste příznivci létání, i jízdenky na autobus.

A co byste tedy měli v Londýně rozhodně navštívit?

Harry Potter

Tower Bridge

Jeden z architektonických zázraků Londýna, který byste rozhodně měli navštívit. Most pochází z 19. století, takže e nejedná o památku z příliš dávné historie, nicméně na Tower Bridge můžete obdivovat podrobné detaily a krásnou architekturu. Most je pohyblivý, aby se mohl zvednout, když pod ním potřebují proplout lodě. Můžete z něj vidět na širokou oblast Londýna, například na London Eye nebo kopuli katedrály sv. Pavla. Pokud navštívíte vnitřek věže Tower Bridge, vychutnáte si výhled na Londýn z výšky více než sto metrů.

Warner Bros. Studio Tour London

Milujete Harryho Pottera? Pak by vám tohle místo rozhodně nemělo uniknout. Vevnitř toho uvidíte tolik, že vám to vystačí na dlouhé hodiny prohlídky. V těchto studiích totiž vzniklo všech osm filmů Harryho Pottera. Uvidíte originální kulisy, jako je Příčná ulice, Nebelvírská společenská místnost nebo Gringottovu banku. Samozřejmostí jsou i originální kostýmy. Navštívit můžete i nástupiště 9 a ¾ a svezete se dokonce Bradavickým expressem!

London Eye

London Eye

London Eye, neboli Londýnské oko, je jednou z ikonických turistických atrakcí Londýna. Tohle obří ruské kolo se nachází přímo v centru Londýna a je vysoké 135 metrů. Nachází se zde 32 prosklených kabin a okruh trvá zhruba kolem 30 minut. Londýnské oko vám poskytne nezapomenutelný rozhled široko daleko po celém Londýně. Další tipy na to, co musíte rozhodně vidět v Londýně, najdete na Londýn aneb důvody k návštěvě této metropole zeleneslevy.cz.