Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Nejspíš proto, že jde o velmi výraznou součást naší osoby, kterou vidíme hned na první pohled. Vlasy si ničíme nejen špatnou péčí ale také špatnou životosprávou. Životospráva má obrovský vliv na celkový stav našeho organismu, a například alkohol nebo nadmíra cukru se pěkně podepíše nejen na naší váze a stavu pleti, ale také na nehtech a vlasech. A to je problém nejen pro ženy ale i pro muže. Všichni se chtějí cítit dobře a líbit se ostatním, což může být problém, když člověk není spokojený sám se sebou. A to je skutečně málokdo.

blond vlasy

Mezi nejčastější problémy které ženy řeší jsou právě vlasy. Na jejich zdraví a stav má vliv mnoho faktorů:

  • Barvení a složení barev
  • Používání nesprávné kosmetiky
  • Používání špatného hřebenu
  • Chození spát s mokrou hlavou
  • A mnoho dalšího

Výběru vlasové kosmetiky bychom měli dávat velkou pozornost, protože existují desítky tisíc přípravků, které mohou skončit u vás v koupelně. Důležité je si uvědomit v jakém stavu vlasy jsou a podle toho vybírat šampon a další produkty. Nejméně jednou týdně by se měla používat maska a kondicionér a olej. Jestli máte například lupy, musíte používat speciální přípravky na lupy. Není ale dobré kupovat ty nejlevnější produkty z drogerie, protože složením vám toho příliš nenabídnou. Zárukou kvality nejsou ani přípravky za tisíce korun. Chce to zkoušet a hledat než najdete svůj optimální produkt. Důležité je vlasy často nepřesušte horkým vzduchem, neexperimentovat s domácím barvením nebo dokonce odbarvováním.

fén vlasy

Inspirujte se na sítích
Na sociálních sítích najdete mnoho skupin, kde se řeší kosmetické produkty a jejich složení. Určitě tam najdete odpovědi na spoustu otázek a také mnoho doporučení. Jestli si nevíte rady s vlasovou kosmetikou, právě tady můžete najít i odpovědi na to, jak vám pomůže kolagen na vlasy
Orcacollagen. Ten je pomáhá zpevňovat a díky němu budou vitálnější, lesklejší a zdravější.