Česká republika je hokejová velmoc a České Budějovice jsou součástí tohoto procesu. Pokud alespoň trochu rozumíte hokeji a věnujete se mu i na klubové úrovni, jistě jste zaslechli o tom, že v Českých Budějovicích působí klub s názvem Motor. Název je odvozen od výrobního závodu Motor, který tu prosperoval již za socialismu, a hokejisté Českých Budějovic patřili a stále patří k republikové špičce.

České Budějovice

Jestliže byste rádi osobně navštívili některý ze zápasů hokejového týmu v místním stadionu a zároveň se tu pokochali tamní přírodou a historickým jádrem města, máte možnost využít ubytování v rodinném penzionu na okraji městského parku Stromovka, kde je dostatečný klid k odpočinku, a ten budete jistě potřebovat, až se budete vracet z hokejové arény. Na druhý den si tu pak můžete naplánovat docela odlišný program, a sice například projížďku na kole podél Vltavy z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou do Českého Krumlova, ke klášteru Zlatá Koruna, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, a pokud jste zdatní cyklisté, tak i s výjezdem na Kleť.

hokejista na střídačce

Na Českobudějovicko navazuje krajina Třeboňské pánve a tam by se vám také mohlo zalíbit absolvovat projížďky na kole značenými cyklostezkami podél rybničních hrází, které pochází z období renesance, převážně konce šestnáctého a počátku sedmnáctého století.

České Budějovice jsou také místem, kde objevíte řadu restaurací kaváren, cukráren, čajoven a podobných provozoven, kde se dá posedět a vnímat tamní atmosféru, která tu bývá odlišná od jiných měst v republice. Můžete si tu objednat i zajištění větších akcí, jako jsou oslavy narozenin nebo dokonce svatby. A oslava v jihočeské metropoli určitě bude stát za to, protože je tu řada možností, kam se vypravit s přáteli na výlet, což vás mimo jiné může inspirovat k tomu protáhnout pobyt na delší čas, například na celý týden, a to i s oslavou vítězství hokejistů Motoru penzionurudolfa.cz.