Nakupovat oblečení je nutnost, protože jde o spotřební zboží, které prostě čas od času zničíme nebo ztratíme. Jenže s rostoucími cenami zdražilo i oblečení a tak logicky hledáme, jak při nákupech oblečení ušetřit. Second haldy se nacházely dříve v každém okresním městě, a ve velkoměstech jste dokonce mohli natrefit na second handy, které měly v nabídce i luxusní oblečení od nejdražších značek světa. S takovými sekáči se dnes už prakticky nesetkáme. Většina jich musela skončit, protože zájem o ně opadl s tím jak se k nám začalo dovážet velmi levné oblečení. Většina lidí totiž dávala přednost sice nekvalitnímu, ale novému oblečení za pár korun. A tak začaly sekáče mizet z ulic.

oblečení na ramínkách

To ale neznamená, že se dnes se second handy nesetkáte. I dnes občas nějaký najdete, ale spíše se setkáte s jeho online verzí. Všechno se přesunulo na internet. Nakoupíte tady nejen elektroniku a lístky na zábavu, ale i jídlo a samozřejmě i oblečení. E-shopy mají tu výhodu, že se nemusí platit prodejní prostory, což má často vliv na konečnou cenu nabízených produktů. Second hand eshop vám nabízí použité, ale stále velmi hezké oblečení za zlomek jeho původní ceny.

oblečení věšák

Co se prodává v sekáčích?
Někteří lidé si mylně myslí, že zde koupíte jen odrbané oblečení těsně před vyhozením do popelnice. Všechny použité oblečení se hází do speciálních kontejnerů, odkud putuje do třídíren. Zde se velmi pečlivě třídí každý kus. Vyřadí se kousky poškozené – sem patří obarvení, skvrny, díry a často i žmolky. Lidé sem často nosí i nové oblečení s cedulkami, které ještě neměli na sobě. Oblečení určené k prodeji se balí a rozváží do jednotlivých prodejen či skladů, a odtud si ho můžete koupit i vy. Na použitém oblečení nikdo nemá šanci poznat že není nové. Ušetřete na nákupu oblečení, nic mu není, stačí ho jen vyprat a za pár korun můžete mít oblečení alespoň na zahradu.