Také milujete těstoviny se sýrem a s kečupem? Výborné jsou celozrnné špagety, kolínka nebo vřetena, posypaná strouhanou goudou, zalitá kvalitním olivovým olejem a doplněná kečupem. Pokud jste to nikdy nezkusili, doporučujeme.

zralá rajčata

Kečup je jednou z potravinářských surovin, kterou lidé znají již desítky let. Dalo by se říci, že snad v každé rodině se alespoň jedna láhev kečupu někdy objevila. Je to fantastické dochucovadlo a patří k nejoblíbenějším už jen proto, že jde o velmi zdravý výrobek z pasírovaných rajčat. Jenže někdo ta rajčata musel vypěstovat a někdo je také musel rozmixovat, skladovat a přepravovat k dalšímu zpracování. Problém však tkví v tom, že jde o tekutou složku, a že s ní nemůžete zacházet, jako například s dřevěnými prkny nebo ocelovými hřebíky. Musíte se zkrátka o rajčata postarat tak, aby neutrpěla na jakosti jak při zpracování, tak i skladování a přepravě.

výroba kečupu

Představujeme vám IBC kontejner

Máte-li k dispozici IBC kontejner, máte vyhráno, nebo alespoň v kapse velký trumf. IBC kontejner je plastový skládací box o objemu tisíc litrů, do něhož se vkládají vyměnitelné plastové fólie. A do vnitřku fólie se vždy vlije tekutá zeleninová nebo ovocná šťáva či pasírované kousky plodů, a s těmi se pak zachází dle patřičných postupů potravinářské výroby. Velký objem IBC kontejneru naznačuje, že lze tímto způsobem zpracovávat obrovské množství sklizené úrody, ale co možná nevíte, je schopnost těchto boxů vyskládat je na sebe v pěti vrstvách, tedy o celkové hmotnosti necelých pěti tun.

Zpracování rajčat tak může probíhat velkokapacitním způsobem, což zároveň snižuje produkční náklady jak pěstitelům, tak i návazným společnostem, které se na výrobě kečupu podílí. IBC kontejnery nejsou samozřejmě určeny pouze pro zpracování rajčat, ale i pro mnoho dalších druhů zeleniny a ovoce.