I když v České republice moře nemáme, je od nás, co by kamenem dohodil. A pravidelně, každý rok, u něj tráví dovolenou statisíce Čechů. Kteří chtějí alespoň týden dýchat vlhký, mořský vzduch. Plavat ve slané vodě a nasávat úplně jinou atmosféru.

Možná jste o tom nikdy nepřemýšleli, ale pobyt u moře má pro vaše tělo a mysl značné výhody.

Čistý vzduch

Pobyt u moře znamená dýchání čistšího a kvalitnějšího vzduchu. Studie nám dávno prokázali, že v oblastech, kde se vyskytuje široká vodní plocha, nebo jsou přítomny lesy, je kvalitnější vzduch, jelikož se nejedná o tolik zastavěnou oblast. Čistý vzduch má prospěch pro náš respirační systém a může vám pomoci s astmatem.

důn

Imunita

Mořský vzduch je dobrý také pro posílení imunity. Proč? Rostliny a stromy, které rostou v okolí moe ze sebe vypouští určité látky, které nám po vdechnutí zvyšují imunitu. Látky se nazývají fytoncidy, a rozhodně udělají mnoho pro vaši obranyschopnost.

Lepší spánek

Lidé, kteří žijí u moře, mají lepší spánek než ti, kteří žijí mimo něj. Nemůže za to jen ovzduší, ale i celkově nastavená atmosféra, vnímání…pobyt u moře má zkrátka relaxační a uklidňující účinky, a dokáže zlepšit kvalitu vašeho spánku.

plážový dům

Vitamín D

Díky pobytu u moře trávíme více času a sluníčku, a tím pádem naše tělo absorbuje i více vitamínu D. Vitamín D podporuje naši imunitu, kosti a pomáhá tělu bojovat se záněty. Ale pozor, sluníčko nemusí být vždy jen přátelské, proto se chraňte krémem s ochranným faktorem SPF.

Pobyt u moře a bydlení v těchto oblastech má celkově úplně jinou atmosféru než bydlení v zastaveném městě, kde není po přírodě ani památky. Není divu, že spousta lidí e jednoho dne rozhodne sbalit kufry a vyrazit za dobrodružným novým životem. Pokud chcete i vy, začněte třeba tím, že si prohlédnete nabídku prodeje nemovitostí Chorvatsko https://www.najadranu.cz/prodej/.