Co vás čeká?
Nebojte se, plánování svatby není nic, co by žádná nevěsta nezvládla. Některé si sice berou na výpomoc svatební koordinátorku, ale často jde jen o výpomoc s věcmi, které jsou hůře dostupné. Koordinátorce můžete svěřit třeba výzdobu svatebního místa a nebo třeba dort a sladký bar. I tak ale řada nevěst chce mít všechno podle sebe a tak se do svatebních příprav vrhají samy. Většina nevěst s přípravami začíná krátce po žádosti o ruku, protože často je příprava svatby zdlouhavá kvůli čekacím dobám na různé položky.

jmenovka nevěsta

Jednou z prvních věcí které nevěsty zařizují je místo a datum svatby, od čehož se odvíjí celá svatba. Je potřeba mít toto připravené předem, abyste mohli začít řešit svatební oznámení, prostřednicím kterého pozvete vybrané hosty nejen na obřad, ale i na slavnostní hostinu. Většina nevěst chce moderní svatbu, která bude podle jejich představ. Chtějí mít všechno hezké, aby to vypadalo dobře nejen na místě, ale i na svatebních fotografiích. Malý tip – prohlédněte si různé fotografie ze svateb od svatebních fotografů, protože tady najdete mnoho inspirace jak na výzdobu tak na styl fotek.

svatební tabule

Velkým hitem je například eukalyptus, který se objevuje nejen ve svatebních kyticích, ale i ve výzdobě. Svatební kytice bývá častým motivem svatebních oznámení. Nevěsty chtějí mít různé prvky sladěné v jedné barvě či designu, a tak si vybírají stejný dekor oznámení, menu a jmenovky na stůl Svatba-oznameni. Na jmenovky byste rozhodně zapomenout neměly, protože jsou velmi důležité. Díky nim hosté ví kdo se má kam posadit, a začátek vašeho velkého dne tak nebudou provázet zmatky ohledně zasedacího pořádku. Vyhnete se i nepříjemným hádkám o místa poblíž novomanželů, kde chce sedět nejeden kamarád i tetičky ze vzdálenějších měst. Připravte si na svatbu všechno tak, abyste na nic důležitého nezapomněli. Dobré je si hotové věci odškrtat ze seznamu.