Ženy se hodně potýkají s praskáním prsních bradavek a někdy mají hlavně v období, kdy kojí s bradavky problémy, když žena porodí dítě, tak se u ní automaticky spustí laktační systém, kdy prsa začnou vytvářet do několika dní mléko pro miminko. Jedná se revoluční systém, kdy se tělo přizpůsobí tak, aby jeho potomek dokázal žít a přežít. Ovšem s nalitím prsou se taky můžete potýkat s bolestmi a velkým tlakem. V prvních dnech, když je mléka více a dítě si tolik nevezme, mohou začít prsa tvrdnout, což je velmi bolestivé a když dítě sáním neprolomí sraženinu, která se vám vytvořila, je dobré zkoušet i průběžně mléko odsávat, aby na prsa nebyl takový tlak.

ochrana bradavek

Před kojením je dobré prsa stimulovat nahřátou plenou a po kojení, aby se mléko zastavilo je dobré prsa zase chladit mokrou plenou. Když to tak budete dělat první dny, určitě se vaším prsům po nějaké době uleví, a už na ně nebude takový nátlak. Ustálí se režim kojení a prsa budou vědět, kdy je ten správný čas na nakojení potomka. Chce to jen čas. Při sání mohou bradavky praskat, a proto se o ně musíte řádně starat, prsa mazat i s bradavkami, ale ne před kojením, ať se mléko nemísí s krémy. Existují i kloboučky na bradavky anebo kryty. Jsou různý pomocníci, kteří vám s kojením pomohou. Když dítě nečekáte ani vás prsa nijak nezlobí je to skvělé.

ochrana bradavek

Ovšem, i tak je dobré o ně pečovat. Když chcete jít bez podprsenky je dobré bradavky nějak ošetřit, aby se netřely o látku oblečení a nebyli pak zbytečně podrážděné. Na takové příležitosti existuje ochrana bradavek, která vám bradavky schová a tak se nemůže stát, že by se mohli odírat. Budou naprosto v bezpečí a vy můžete jít v krásných letních šatech a nemusíte se vát, že by vaše bradavky šli vidět před průsvitnou halenku. Některé ženy mají bradavky hodně tmavé a mohou tak přes halenku prosvítat. Některým ženám to nevadí, ale ochranou bradavek je schováte a máte je v bezpečí a nikdo vás nebude okukovat. Je to skvělá pomůcka a ochrana pro ženy a jejich prsní bradavky. Už jste někdy ochranu na bradavky vyzkoušeli, nebo s nimi nemáte žádnou zkušenost? O prsa se musíte starat, když kojíte, ale i když nekojíte. Je to chlouba většiny žen, ať mají chlapy co obdivovat.